Prázdninový

Autor: Boris Schubert | 23.8.2013 o 10:24 | Karma článku: 2,22 | Prečítané:  337x

Po krátkej prázdninovej odmlke sa vám opäť prihováram a dúfam, že som vám aj trochu chýbal. Vy mne áno. Za tých pár týždňov sa toho udialo veľa. Hlavne v športe sa Žilina pochlapila. Máme zeleného Sagana a šošoni postúpili do tretieho predkola UEFA.

Rušno bolo aj na Mariánskom námestí. Okrem fanúšikov cyklistiky sa tu stretli majstri dreva a na Sochárskom sympóziu vytvorili pre Žilinčanov originálne drevené lavičky. Opäť sme sa mohli presvedčiť, že Žilina je aj mestom zázrakov. Niekoľko mesiacov stačilo a nemocnica je v kladných hospodárskych výsledkoch. Možno pomohla pridružená poľnohospodárska „marihuano výroba"?  Pochvala od pani ministerky síce poteší, ale počas svojho pobytu v žilinskej nemocnici asi nepotrebovala navštíviť urgentný príjem a nezaťažovala sa parkovaním. Apropo ! V auparku si už „nepoparkujete". Šialenstvo v názvom - Kde dnes zaparkujem? - sa môže znova začať. Všetkým zamestnaným - parkujúcim nezostáva nič iné, iba si po dohode so zamestnávateľom rozvrhnúť svoj pracovný čas tak, aby mohli každé tri hodiny opustiť pracovisko a prevetrať svojho tátoša dúfajúc, že keď sa vrátia nájdu voľný flek. Ešte že sú prázdniny.  Padali aj rekordy. Hlavne tie teplotné. Africká Sahara nám dala jasne pocítiť, ako je doma v miernom teplotnom pásme najlepšie. Len škoda, že sa nechceme poučiť a postupne likvidujeme a meníme zelené oázy v centre Žiliny na betónovú púšť. Klimatizované obchodné centrá nikdy nenahradia prirodzený tieň košatého stromu. Ak sa o tom chcete presvedčiť na vlastnej koži, navštívte napríklad park v areály Budatínskeho hradu. Čo by zaň beduíni dali a určite by nešetrili prostriedkami na jeho údržbu. A ešte jedno upozornenie. Dajte pozor vedľa akého auta zaparkujete. Je síce leto čas grilovačiek, ale v Žiline sa v poslednom čase akosi rozmohla „autogrilovačka".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Predražené predsedníctvo a kauzu Evka prešetrí NAKA

Na polícii bola desiateho januára vypovedať Zuzana Hlávková. Stalo sa tak ešte predtým, ako bol prípad posunutý elitným policajtom.

KOMENTÁRE

V politike, tak ako v hazarde, je výsledok vopred jasný

Aké osoby sú v pozadí hazardu?


Už ste čítali?