Psí život

Autor: Boris Schubert | 6.6.2013 o 8:41 | Karma článku: 5,14 | Prečítané:  378x

  My ľudia sme si už zvykli na rôzne príkoria spolužitia v spoločnosti. Musíme sa riadiť zákonmi a etikou, ovplyvňujú nás vzťahy a lokálne špecifiká. Na každom kroku nás sledujú kamery, evidujú inštitúcie, kontrolujú orgány. Povedali by ste: „To je ale psí život!" a ani si možno neuvedomujete, akú máte pravdu.  

 

V Žiline na Hájiku vyrástol nový verejný areál pre voľný pohyb psov. Po Solinkách je druhým „venčoviskom" slúžiacim na „voľný" pohyb psov v neobmedzenom čase. Výborne, povie si psíčkar. Aspoň sa bude mať môj štvornohý priateľ kde prebehnúť a urobiť potrebu. Super, povie si nepsíčkar. Aspoň sa zbavíme psov pobehujúcich po sídliskách a verejných priestranstvách. Ale psíčkari pozor! Nie je to až také jednoduché. Treba splniť viaceré podmienky ešte pred tým, ako svojho psíka po príkoriach spojených s udržiavaním potreby, dopravíte do „psieho geta". Pes musí byť, v zmysle platne legislatívy, prihlásený do evidencie. (Možno aj preto, aby vás mohol prajný spoluobčan skontrolovať, či platíte dane.)  Ďalej musí mať váš pes identifikačnú známku a musí byť pod neustálym dozorom. Aby toho však nebolo málo, musíte v areáli dodržiavať platnú legislatívu - zákon č. 39/2007 Z.Z., č. 282/2002 Z.z., č. 314/2001 Z.z., ďalšie záväzné nariadenia mesta a samozrejme brať ohľad na prítomnosť iných psov. Odporúčal by som v prípravnej fáze návštevy „venčoviska" nič nezanedbať, pretože budete pod neustálou kontrolou Mestskej polície Žilina a poverených zamestnancov Mestského úradu v Žiline. To je ale psí život!

Ak sa pod tlakom prevádzkových podmienok rozhodnete nestrpčovať svoj a psí život svojho štvornohého miláčika návštevou „venčoviska", buďte prosím tolerantní voči nepsíčkarom a svojim príkladom vychovávajte aj ostatných.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil nekompromisný príbeh

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.

SVET

Kiska v OSN: Agresívny sused podkopáva suverenitu Ukrajiny

Lajčák vedie Valné zhromaždenie OSN.


Už ste čítali?