Štvaná zver

Autor: Boris Schubert | 24.5.2013 o 10:07 | Karma článku: 7,02 | Prečítané:  636x

Tiež som dostal papuču. Veľmi som sa čudoval. Veď na tom mieste sporadicky parkujem už niekoľko rokov. Chodím tam do nemenovanej školy, synovi  na „rodičko". Že vraj som nerešpektoval dopravnú značku, ktorá tam podotýkam nebola. Vraj je z opačnej strany asi 150 m od miesta kde parkujem.

 

Super! Mladá mestská policajtka s profesionálne chladným prístupom sa nedala obmäkčiť. Bez mihnutia oka mi naparila pokutu. Keďže som nemal hotovosť vypísala mi šek s výstrahou, že ak   nezaplatím do termínu, pošlú na mňa exekútora. Na záver dodala, že mám na budúce parkovať oproti cez križovatku na platených parkovacích miestach. Už na prvý pohľad bolo zrejmé, že tam je beznádejne plno. Kam sa teda podieť žilinskí vodiči? Ruka v ruke s prísľubmi riešenia kritickej situácie s parkovaním v Žiline - ktoré mimochodom mesto dáva už niekoľko volebných období - sa začal „hon" na bezradných žilinských vodičov. Pod hrozbou chytenia sa do papuče mestskej polície, migrujeme z miesta na miesto ako štvaná zver. Cez deň hľadáme útočisko v preplnených a tesných parkovacích domoch v obchodných centrách. Večer sa zas potulujeme po sídliskách a snažíme sa nájsť voľné miestečko na prenocovanie nášho tátoša. Ráno so stresom vyrážame do mestskej džungle a s inštinktom predátora hľadáme korisť v podobe voľného parkovacieho miesta. A to všetko pod neustálym tlakom, že nás uloví vyškolený a správne usmernený mestský policajt. Zdá sa vám to pritiahnuté za vlasy? Mne nie. Je to žilinská realita už niekoľko krát zneužitá v predvolebnej kampani.

Aspoň dúfam, že peniaze, čo odo mňa policajtky na inkriminovanej ulici vybrali, mesto investuje do budovania parkovacích miest. O tom, že by ich malo byť dosť,  ma presvedčili „papuče" na ďalších  asi štyroch autách nič netušiacich „rodičov - vodičov" vedľa mňa a ďalších minimálne tridsiatich na Rudnayovej ulici a ďalších...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil nekompromisný príbeh

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.

SVET

Kiska v OSN: Agresívny sused podkopáva suverenitu Ukrajiny

Lajčák vedie Valné zhromaždenie OSN.


Už ste čítali?