Aj je aj nie je

Autor: Boris Schubert | 24.5.2013 o 8:53 | Karma článku: 2,42 | Prečítané:  244x

Na polovičaté riešenia sme si už akosi zvykli. Aj sama príroda, ako už niekoľko rokov dozadu, nám aj tento rok pripravila iba polovičnú jar. Vhupli sme rovno do leta a zimné kabáty za týždeň vymenili za krátke rukávy.

Prispôsobiť sme sa museli. Nič iné nám nezostávalo. Prírodu nezmeníme. Ale čo s ostatnými, náš občiansky život ovplyvňujúcimi, polovičatými riešeniami? Prispôsobíme sa im bez toho, aby sme na ne minimálne poukázali? Napríklad kanalizácia v Trnovom. Aj je aj nie je. Je síce vybudovaná ale nefunguje, lebo nie je skolaudovaná. A ani sa nečudujem. Veď ako Trnovec  z vlastnej skúsenosti viem, že od začiatku boli s projektom za európske peniaze problémy. Projektanti a zhotoviteľ, akoby zabudli na špecifický kopcovitý terén znemožňujúci v mnohých prípadoch pripojenie do kanalizácie a na pozemky v súkromnom vlastníctve obyvateľov Trnového, ktoré boli bez ich vedomia kanalizáciou znehodnotené. Teraz tečú splašky po ceste a hľadá sa provizórne riešenie v podobe vybudovania nových rigolov a zberných potrubí. Neznie vám to opäť polovičato?                                                                             Že vraj nás čaká teplé leto. Tak hor sa na bicykel alebo na pivo. Ale cyklisti pozor! Ak sa vyberiete otestovať novú cyklotrasu medzi hradom Strečno a hradom Budatín, pripravte sa na úskalia spojené s „dezorientačnými"  tabuľami  a ostrým makadamom. Pre milovníkov piva, ktorí si ho radi vychutnávajú na letných terasách, mám tiež jedno upozornenie. Nepočítajte už s letnými terasami na Národnej ulici a nezabudnite si rezervovať „fleky" pod „laubňami" na Mariánskom námestí. Nie sú to síce letné terasy, ale sedíte aspoň na čerstvom letnom vzduchu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?