Jarné upratovanie

Autor: Boris Schubert | 23.4.2013 o 7:51 | Karma článku: 4,28 | Prečítané:  200x

Už sa to začalo. Čistiť sa ide lesopark aj vodné dielo. Zametajú sa cesty a chodníky, upravuje sa verejná zeleň. Snaha poupratovať, sa ale naplno prejavuje aj v iných oblastiach života mesta.

 

Viac-menej úspešne, sa už niekoľko mesiacov snaží vedenie mesta upratať v žilinských centrách voľného času. Ako? Ten nový „čistiaci prostriedok" sa nazýva racionalizácia zlučovaním. Úspešne ho otestovala žilinská župa pri upratovaní vo svojich hvezdárňach. Existuje síce Krajská hvezdáreň v Žiline, ktorá sídli v Makovického dome. Je však iba prevádzkovou, ktorú reálne riadi Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste. Mesto sa snažilo, možno po vzore župy, použiť nový „čistiaci prostriedok" pri racionalizácii základných škôl. Výsledkom veľkého upratovania však bolo množstvo šmúh a zaprášených kútov. Posledným pokusom zamiesť smeti pod koberec je ponuka primátora v podobe jedného miesta v predstavenstve a jedného v dozornej rade hokejového klubu MsHK pre rodičov mladých hokejistov z Mojšovej Lúčky.                                                                                                                  Najčistejšie to nevyzerá ani po prvom pokuse poupratovať v centrách voľného času. Na efekt a vedľajšie účinky použitého „čistiaceho prostriedku" sú rozdielne názory. Neviem, či si upratovacia služba zle prečítala návod na použitie, alebo vybrala nevhodný „čistiaci prostriedok". Tak či onak , Žilina bude mať pravdepodobne po jarnom upratovaní iba jedno centrum voľného času. Ako sa bude volať a kde bude sídliť  je zatiaľ pod nánosom prachu.                                                                                                                                            Asi každý má rád okolo seba čisto.  Posledné výskumy však hovoria, že prehnaná čistotnosť môže podporovať vznik niektorých civilizačných chorôb. Pozor teda na alergické reakcie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Predražené predsedníctvo a kauzu Evka prešetrí NAKA

Na polícii bola desiateho januára vypovedať Zuzana Hlávková. Stalo sa tak ešte predtým, ako bol prípad posunutý elitným policajtom.

KOMENTÁRE

V politike, tak ako v hazarde, je výsledok vopred jasný

Aké osoby sú v pozadí hazardu?


Už ste čítali?