Psí život

Autor: Boris Schubert | 6.6.2013 o 8:41 | Karma článku: 5,14 | Prečítané:  364x

  My ľudia sme si už zvykli na rôzne príkoria spolužitia v spoločnosti. Musíme sa riadiť zákonmi a etikou, ovplyvňujú nás vzťahy a lokálne špecifiká. Na každom kroku nás sledujú kamery, evidujú inštitúcie, kontrolujú orgány. Povedali by ste: „To je ale psí život!" a ani si možno neuvedomujete, akú máte pravdu.  

 

V Žiline na Hájiku vyrástol nový verejný areál pre voľný pohyb psov. Po Solinkách je druhým „venčoviskom" slúžiacim na „voľný" pohyb psov v neobmedzenom čase. Výborne, povie si psíčkar. Aspoň sa bude mať môj štvornohý priateľ kde prebehnúť a urobiť potrebu. Super, povie si nepsíčkar. Aspoň sa zbavíme psov pobehujúcich po sídliskách a verejných priestranstvách. Ale psíčkari pozor! Nie je to až také jednoduché. Treba splniť viaceré podmienky ešte pred tým, ako svojho psíka po príkoriach spojených s udržiavaním potreby, dopravíte do „psieho geta". Pes musí byť, v zmysle platne legislatívy, prihlásený do evidencie. (Možno aj preto, aby vás mohol prajný spoluobčan skontrolovať, či platíte dane.)  Ďalej musí mať váš pes identifikačnú známku a musí byť pod neustálym dozorom. Aby toho však nebolo málo, musíte v areáli dodržiavať platnú legislatívu - zákon č. 39/2007 Z.Z., č. 282/2002 Z.z., č. 314/2001 Z.z., ďalšie záväzné nariadenia mesta a samozrejme brať ohľad na prítomnosť iných psov. Odporúčal by som v prípravnej fáze návštevy „venčoviska" nič nezanedbať, pretože budete pod neustálou kontrolou Mestskej polície Žilina a poverených zamestnancov Mestského úradu v Žiline. To je ale psí život!

Ak sa pod tlakom prevádzkových podmienok rozhodnete nestrpčovať svoj a psí život svojho štvornohého miláčika návštevou „venčoviska", buďte prosím tolerantní voči nepsíčkarom a svojim príkladom vychovávajte aj ostatných.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Je facka od policajta v poriadku? Čo môžu robiť policajti pri zásahu

Na podrobnú osobnú prehliadku potrebuje policajt súhlas prokurátora. Bez neho so zadržanými vecami pred súdom nepochodí.

KOMENTÁRE

SNS aj Smer využívajú Kočnerovu muníciu

Nezávislosť RTVS ohrozujú iné veci, než smsky šéfa spravodajstva.


Už ste čítali?