Jarné upratovanie

Autor: Boris Schubert | 23.4.2013 o 7:51 | Karma článku: 4,28 | Prečítané:  192x

Už sa to začalo. Čistiť sa ide lesopark aj vodné dielo. Zametajú sa cesty a chodníky, upravuje sa verejná zeleň. Snaha poupratovať, sa ale naplno prejavuje aj v iných oblastiach života mesta.

 

Viac-menej úspešne, sa už niekoľko mesiacov snaží vedenie mesta upratať v žilinských centrách voľného času. Ako? Ten nový „čistiaci prostriedok" sa nazýva racionalizácia zlučovaním. Úspešne ho otestovala žilinská župa pri upratovaní vo svojich hvezdárňach. Existuje síce Krajská hvezdáreň v Žiline, ktorá sídli v Makovického dome. Je však iba prevádzkovou, ktorú reálne riadi Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste. Mesto sa snažilo, možno po vzore župy, použiť nový „čistiaci prostriedok" pri racionalizácii základných škôl. Výsledkom veľkého upratovania však bolo množstvo šmúh a zaprášených kútov. Posledným pokusom zamiesť smeti pod koberec je ponuka primátora v podobe jedného miesta v predstavenstve a jedného v dozornej rade hokejového klubu MsHK pre rodičov mladých hokejistov z Mojšovej Lúčky.                                                                                                                  Najčistejšie to nevyzerá ani po prvom pokuse poupratovať v centrách voľného času. Na efekt a vedľajšie účinky použitého „čistiaceho prostriedku" sú rozdielne názory. Neviem, či si upratovacia služba zle prečítala návod na použitie, alebo vybrala nevhodný „čistiaci prostriedok". Tak či onak , Žilina bude mať pravdepodobne po jarnom upratovaní iba jedno centrum voľného času. Ako sa bude volať a kde bude sídliť  je zatiaľ pod nánosom prachu.                                                                                                                                            Asi každý má rád okolo seba čisto.  Posledné výskumy však hovoria, že prehnaná čistotnosť môže podporovať vznik niektorých civilizačných chorôb. Pozor teda na alergické reakcie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

ŠPORT

Pánik potvrdzuje skvelú formu. Opäť skóroval a je najlepším strelcom NHL

Premiérový gól v sezóne NHL strelil Tatar.

DOMOV

Drucker: Nie. Nikto mi nezavolal a to hovorím absolútne čestne

Angažovanie Szalaya vyvolalo otázky.


Už ste čítali?